Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


217. Тимошенко Анатолій Григорович. Державна, господарська і громадська діяльність Г.П.Галагана: дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Тимошенко А.Г. Державна, господарська і громадська діяльність Г.П.Галагана. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України. – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, Харків, 2004.

Дисертація присвячена комплексному вивченню державної, господарської і громадської діяльності Г.П.Галагана (1819-1888), причому вперше у розгорнутому вигляді показано роль прогресивного представника українського дворянства у вирішенні злободенних питань соціально-економічного і громадсько-політичного життя Російської імперії. Особливу увагу приділено аналізу господарської діяльності Г.Галагана, так як саме економічні успіхи стали запорукою ефективної реформаторської діяльності поміщика і забезпечили матеріалізацію його душевних поривів у щедре меценатство.

Принципово новим є висновок про пріоритетність державної діяльності Г.Галагана у його багатогранному суспільному служінні. Безпосередньо долучившись до підготовки найважливіших законодавчих документів, які докорінно змінили соціально-економічний устрій держави, він засвідчив появу на політичному небозводі нової когорти державних діячів – державних за масштабом мислення, за глибиною переконань і самовідданістю справі.

У роботі також висвітлено громадську і благодійну діяльність Г.Галагана. Заснування прогресивного навчального закладу, яким була Колегія Павла Галагана, невичерпна доброчинність, спрямована на поширення освіти серед незаможного населення – це лише окремі епізоди меценатської діяльності національно свідомого громадянина і патріота, для якого благодійництво стало покликанням душі. Співчуваючи поглядам кирило-мефодіївців і громадівців, матеріально допомагаючи їм, Г.Галаган виявив особисте ставлення до формування громадянського суспільства, яке б у майбутньому базувалося на рівноправності усіх його членів з неодмінною реалізацією ідеї національного єднання.

Публікації автора:

  1. Галагани – від Гната до Павла // Проблеми історичного і географічного краєзнавства Чернігівщини. – Чернігів, 1999. – Вип. ІV. – С. 43-50.

  2. Григорій Павлович Галаган (1819-1888 рр.) // Сіверянський літопис. – 1999. – №2. – С. 63-70. (у співавторстві з д.і.н., проф. Половцем В., особистий внесок автора полягає у розкритті державної діяльності Г.Галагана с.64-68).

  3. Господарська діяльність Г.П. Галагана // Сіверянський літопис. – 2001. – №4. – С. 68-75.

  4. Григорій Галаган як громадський діяч // Матеріали регіональної наукової конференції. – К., 2001. – С. 8-10.

  5. Колегія Павла Галагана // Сіверянський літопис. – 2002. – №4. – С. 46-51.

  6. Діяльність Г.Галагана з впровадження селянської реформи 1861 р. у Південно-Західному краї // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. – 2003. – Вип. 3. – С. 202-207.

  1. Громадська діяльність Г.П.Галагана // Матеріали науково-практичної конференції. – Чернігів, 2004. – С. 24-27.