Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Гнєдов Костянтин Михайлович. Формування системи інвестування підприємств в умовах ринкових відносин : Дис... канд. наук: 08.06.01 - 2003.



Анотація до роботи:

Гнедов К.М. Формування системи інвестування підприємств в умовах ринкових відносин. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами – Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського, Донецьк, 2003

У дисертації розглянуто питання взаємодії комерційних банків і промислових підприємств регіону в умовах ринкових відносин. Проаналізовано стан інвестиційних ресурсів, виконана оцінка діяльності комерційного банку як важливого інвестиційного інституту, що сприяє ефективному функціонуванню підприємств, які співробітничають з ним.

Розроблено і реалізовано на практиці в «Ікар - банку» рекомендації зі створення автоматизованої системи інвестиційного обслуговування підприємств «комерційний банк - підприємство». Ця система забезпечує здійснення оперативного контролю за дотриманням умов кредитних договорів, розрахунку комплексних показників діяльності банку і підприємства для прийняття рішень по забезпеченню їхньої ефективної інвестиційної взаємодії.

Запропоновано створення структури на рівні облдержадміністрації для координації дій між органами регіонального управління, комерційними банками і промисловими підприємствами з метою забезпечення виконання програм економічного розвитку регіону і стимулювання банків до вкладення засобів в інвестиційні й інноваційні проекти підприємств.

У дисертаційній роботі досліджено комплекс проблем, пов'язаних з забезпеченням ефективної інвестиційної взаємодії підприємств і комерційних банків в умовах трансформаційного періоду. За результатами виконаної роботи сформульовані й обґрунтовані наступні висновки.

1. Господарська діяльність промислових підприємств, їхня ефективність у значній мірі залежать від своєчасного введення в експлуатацію нової техніки й технології, тобто від інновацій і інвестицій. Проведений аналіз формування інвестиційних ресурсів показав, що в умовах становлення ринкових відносин одним із джерел інноваційних ресурсів є комерційні банки як акумулятори вільних коштів для інвестування структурних перетворень і технічного переозброєння підприємств. Удосконалення управління комерційними банками в напрямку розвитку взаємозв'язків і взаємодії їх з промисловими підприємствами створює передумови для підвищення ефективності господарської діяльності останніх.

2. Методи управління банківською системою в цілому і конкретних банків, які використовувались у планово-адміністративній економіці, не відповідають новим умовам господарювання. Результати аналізу теоретичних і методичних сторін управління комерційними банками дозволили обґрунтувати основні напрямки їхнього вдосконалювання.

3. У процесі удосконалення управління комерційними банками необхідно враховувати корінні зміни, які відбулися безпосередньо в самому виробництві (ціль виробництва, розходження у формах власності, повна господарська самостійність підприємств у своїх діях: вибір виду продукції, яка випускається, постачальників сировини, матеріалів і палива, виборі покупців, джерел фінансування нової техніки і технології), а також сформовані зовнішні і внутрішні умови та, пов'язаний з кризою і нестабільністю зовнішнього середовища економічний ризик.

4. Ефективність господарювання підприємства залежить багато в чому від використання зовнішніх інвестицій, одним із джерел яких є комерційний банк. У свою чергу зазначені економічні умови потребують нового підходу до формування як банківської системи, так і комерційних банків. Банківська система, комерційні і квазібанківскі (позабанківські) установи на умовах конкуренції покликані задовольняти потреби населення країни і народного господарства в банківських послугах. Комерційний банк виступає фінансовим інститутом, який здійснює реалізацію економічних інтересів суспільства і створює умови для стабілізації й розвитку національної економіки в цілому й кожного підприємства окремо.

5. Організація регіонального управління впливає на нормалізацію економічної ситуації в регіоні, на стимулювання комерційних банків до розподілу накопичених інвестиційних ресурсів з урахуванням пріоритетів регіонального розвитку, а промислових підприємств - до повного використання виробничих потужностей, підвищення обсягів і ефективності виробництва, що приводить до збільшення ресурсної бази комерційних банків. Створення у складі органів регіонального управління відповідної структури забезпечить ефективну координаційну взаємодію з комерційними банками і підприємствами.

6. Система інвестування підприємств являє собою комплекс методичних і організаційних положень з формування і фінансового забезпеченню реалізації регіональних програм інноваційного розвитку їхнього виробничого потенціалу. Формування ринкових відносин, здійснення принципу децентралізації інвестування, нова Концепція державної регіональної політики в умовах дефіциту інвестиційних ресурсів забезпечують реальну можливість і необхідність ефективної взаємодії регіональних органів влади, комерційних банків, підприємств, між якими існує єдність інтересів з фінансового забезпечення регіональних програм розвитку й економічного зростання виробництва.

Публікації автора:

Статті у провідних наукових фахових виданнях:

  1. Гнедов К.М. Роль банківської системи в піднятті промислового потенціалу Донбасу // Схід.-2000.-№ 5.-С.22-26.

  2. Гнедов К.М. Банковская система в условиях рыночной экономики //Социально-экономические аспекты промышленной политики.-Сб. науч. трудов. - Донецк:ИЭП НАН Украины,2000.-С.379-391

  1. Гнедов К.М. «ИКАР-БАНК» в условиях переходной экономики //Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономики Украины.- Сб. науч. трудов. - Донецк:ИЭП НАН Украины,2000.-С.122-129.

  2. Егоров П.В., Гнедов К.М., Стариченко И.Д. Программно-методологические подходы к разработке основных подсистем контроллинга коммерческого банка // Сборник науч.трудов ДонНУ Серия:Экономическая.-Вып.4.Донецк:УкрНТЭК.-2000.-С.19-24.

Особистий внесок: визначення основних елементів контролінгу комерційного банку: прогнозні оцінки доходу банку (0,1 друк.арк.).

  1. Гнедов К.М. Роль банков в активизации внешнеэкономической деятельности Донецкого региона // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций:региональный аспект.-Ч.2.-Сб. науч. трудов. - Донецк:ДонНУ.-2001.-С.527-529.

  2. Гнедов К.М.Управление инвестициями: предприятие, банки, регион.// Менеджер.-2002.-№6(22).-С.89-93.

Інші:

  1. Гнедов К.М. Роль банков в повышении производственного потенциала региона.-Донецк:ИЭП НАН Украины,2001.-136 с.

  2. Гнедов К.М.Организация управления банками: методы и механизмы взаимодействия с предприятиями.- Донецк:ИЭП НАН Украины,2001.-150 с.