Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Гальченко Світлана Іванівна. Міське населення центральних областей України в умовах нормованого постачання (1943-1947рр.) : дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Черкаський національний ун-т ім. Богдана Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 215арк. — Бібліогр.: арк. 187-211.



Анотація до роботи:

Гальченко С. І. Міське населення центральних областей України в умовах нормованого постачання (1943-1947 рр.) – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України. – Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького. – Черкаси, 2007.

Дисертацію присвячено малодослідженій, актуальній науковій проблемі. Із залученням широкого кола переважно архівних джерел здійснено спробу комплексного аналізу умов, у яких перебував пересічний міський житель у післяокупаційний період, його матеріальне забезпечення, стратегії виживання.

Висвітлено державну політику у сфері постачання, реконструйовано механізм, на який покладалося її втілення в життя. Усебічно охарактеризовано дії влади, яка прагнула в надзвичайно складній ситуації хоча б мінімально забезпечити громадян продуктами харчування і предметами першої необхідності.

З’ясовано особливості функціонування карткової системи на завершальному етапі війни та в перші повоєнні роки. Проаналізовано суб’єктивні чинники, які впливали на матеріальне становище міського населення в центральноукраїнському регіоні, окреслено джерела забезпечення громадян харчовими продуктами і предметами першої необхідності. Охарактеризовано критерії диференціації нормованого постачання для окремих категорій жителів міських населених пунктів. Визначено місце закордонних надходжень, спрямованих на мінімізацію негативних соціальних наслідків війни та окупації. Зроблено висновок про те, що центральноукраїнські області стали донорами загальносоюзного продуктового фонду, що ускладнило вирішення продовольчої проблеми і подолання товарного дефіциту.