Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка транспорту і зв’язку


Бойко Павло Олександрович. Організаційно-економічний механізм формування ринкової вартості морських суден. : Дис... канд. наук: 08.07.04 - 2007.



Анотація до роботи:

Бойко П.О. Організаційно - економічний механізм формування вартості морських суден. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності - 08.07.04. Економіка транспорту та зв'язку. Інститут проблем ринку та і економіко-екологічних досліджень НАН України, м. Одеса, 2006.

Дисертаційне дослідження розглядає проблеми та принципи формування основних параметрів ринка морської торгівлі. Дає можливість насамперед державним судновласникам в складних економічних умовах своєчасно та ефективно комбінувати грошові потоки держави, спрямовані на підтримку вітчизняного судновласника, а також самостійно оптимізовані потоки грошей за рахунок вибору ефективного часу виходу на регіональний та міжнародний ринки субстандартних суден з урахуванням специфічних сировинних ресурсів – морського скрепінга і планування та управління станом судноплавної компанії за параметрами капіталізації грошових потоків, спрямованих на головне завдання - інвестування судноплавних компаній для придбання суден новобудови, з метою економічного зростання та розвитку судноплавної галузі України.

В дисертаційному дослідженні наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання, що розширюють та уточнюють принципи і закономірності ефективного функціонування суден і використання грошових потоків на етапі завершення життєвого циклу флоту. Серед нових наукових положень слід відзначити:

  1. Уточнення структурі операторів морського простору в умовах прискореної заміни тоннажу провідними судноплавними компаніями. Урахування нових підходів дозволяє морським державам та аутсайдерам ФР вирішувати локальні задачі щодо підтримки стійкості операторської або інвестиційної діяльності.

  2. Розширення традиційних підходів до дослідження стану ФР з урахуванням активності з позиції закону попиту та змін стратегії судновласників в межах життєвого циклу підприємств. Це дозволяє максимізувати віддачу капітальних активів до моменту закриття проектів у формі поставки на ринки металургії специфічних сировинних ресурсів – морського скрепінга.

  3. З урахуванням особливостей функціонування ринку морських суден уточнено принципи ефективності операцій реалізації субстандартного тоннажу, що дозволяє оптимізувати грошові потоки. Сформульовані умови активізації участі грошових потоків від реалізації суден, які неадекватні умовам ФР у формуванні спеціальних інвестиційних фондів.

  4. Вперше для умов України проведені дослідження кон'юнктури флоту, який надалі не може виконувати функціональне призначення та запропоновано механізм оптимізації потоку грошей на підставі проведення оцінки і вибору часу виходу на регіональний ринок субстандартних суден.

  5. Уточнено та розширено принципи ефективного ціноутворення на фактори морського транспорту на стадії зміни стратегії використання провізної здатності флоту СК, що дозволяє обґрунтувати наступний етап стратегії стійкого формування інвестиційного проекту та бізнес - плану підприємства.

  6. На підставі дослідження особливостей ціноутворення в системі ринку морського флоту і з урахуванням закономірностей формування вартості суден установлено варіації тенденції формування стабільного функціонування (стійкості) флоту на базі контролю ринкової вартості.

  7. Обґрунтовано критеріальне забезпечення інвестиційних проектів і стратегій, визначаючих стандарт поведінки судновласника по етапам життєвого циклу судна, що знижує ризик втрати капітальної вартості при закритті проекту.

  8. Запропоновано наукові основи і структуру організаційно-економічного механізму управління ефективністю функціональної діяльності флоту протягом життєвого циклу, що забезпечує судновласникам можливість приймати адекватні інвестиційні рішення щодо стійкості наступної функціональної діяльності.

  9. Розроблено теоретичні основи механізму активізації інвестиційного проекту в системі інтеграції транспортного обслуговування глобальних вантажопотоків, що дозволяє оптимізувати розвиток національних судноплавних компаній по критеріям функціональної і фінансової стійкості.

  10. Обґрунтовано методологічні підходи до вибору параметра розвитку торгового флоту як з позиції макроекономічних задач, так і комерційних цілей судновласників, що дозволяє оптимізувати програму становлення України як морської держави.

Публікації автора:

Монографія

  1. Экономические основы функционирования морского рынка транспортных услуг /Примачев Н.Т., Бойко П.А., Винников С.В., Голубкова И. А. Одесса: Автограф, 2004. – 320 с. Особистий внесок здобувача (2.1, 3.6, 3.7, 8.2 ) розроблено теоретичні положення та обґрунтовано принципі формування ціни на судна у залежності від стану ринку транспортних послуг.

Статті у наукових фахових виданнях

2. Бойко П.О. Особливості ціноутворення в системі ринку морських суден // Держ. інфор. бюлетень про приватизацію. – К.: ФДМУ, 2002. - № 10.- С. 46 – 49.

3. Бойко П.А. Принципы ценообразования на рынке морских судов // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту, Вип. 3, К.: КУЕТТ 2003. – С. 126 – 133.

4. Бойко П.А. Условия и принципы оптимизации стоимостных параметров украинского сектора рынка морских судов. // Зб. Економіка: теорія та практика, Дніпропетровськ:ДНУ- 2005. – вип. 207, С. 33 – 46.

5. Бойко П. А. Условия формирования производственного потенциала судоходной компании //Зб. Экономические инновации - Одесса: ИПРЭЭИ НАН Украины, 2006. – Вип. 25. - С. 108 – 116.

Тези доповідей та інші видання

6. Бойко П.А. Особенности и параметры устойчивого позиционирования флота на фрахтовом рынке // Зб. Морська освіта, Одеса: ОНМА, 2006.- №3-4. – С. 41 – 46.

7. Бойко П.А. Факторы и принципы ценообразования на рынке морских судов. // Тези конф. “Проблеми та перспективи розвитку транспортних систем: техніка, технологія, економіка і управління. – К.: КУЕТТ, 2002. - С. 72.

8. Бойко П.А. Особенности ценообразования в системе рынка морских судов. // Матеріали науково-практичної конференції ОНМА. – Одеса: ОНМА, 2003. – С. 50 – 62.