Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Марауі Резкі Бен Салах. Прогнозування й профілактика ускладнень вагітності у жінок з безпліддям в анамнезі : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Марауі Резкі Бен Салах. Прогнозування й профілактика ускладнень вагітності у жінок з безпліддям в анамнезі. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, Львів, 2007.

Дисертація присвячена вирішенню актуального питання акушерства та гінекології – покращенню перинатальних наслідків у вагітних з безпліддям, яке ліковане із застосуванням ДРТ. Обстеження 145 вагітних показало, що характер ускладнень гестаційного процесу і їх частота знаходяться у прямому зв’язку з етіологією інфертильності та застосованими методами ДРТ. У структурі ускладнень гестаційного процесу у вагітних з безпліддям в анамнезі домінує загроза переривання вагітності. Після ЕКЗ загроза невиношування з однаковою частотою спостерігається у всіх триместрах вагітності, тоді як при вагітності внаслідок медикаментозної індукції овуляції вищою є частота загрози невиношування у першому триместрі вагітності. Для вагітності внаслідок ДРТ характерною є висока частота патології амніону (багатоводдя 13,3 % – 36,2 % та маловоддя 13,3 % – 25,9 %). У жінок з вагітністю внаслідок ДРТ у ІІ-ІІІ триместрах вагітності розвивається різного ступеня вираженості плацентарна дисфункція, порушення ендокринної функції плаценти, що характеризується зниженням рівнів П на 22,8 ± 3,5 %, Е3 – на 22,1 ± 3,2 %, ПЛ – на 19,3% –27,2 %. У структурі плаценти при несприятливих перинатальних наслідках вагітності внаслідок ЕКЗ та переважаючому трубно-перитонеальному ґенезі безпліддя виявляються дистрофічно-дегенеративні зміни та стан апоптозу структур трофобласту. Запропонований диференційований підхід дозволяє ефективно профілактувати і проводити корекцію порушень стану ФПК, зменшити частоту невиношування вагітності після застосування ДРТ з 33,7% до 10,0 %, частоту ускладнень гестаційного процесу у 2,1 – 3,1 рази.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і представлено нове вирішення актуальної наукової задачі, що виявляється в удосконаленні лікувально-профілактичних заходів у вагітних з лікованим безпліддям різного ґенезу шляхом комплексної прегравідарної підготовки, ранньої діагностики і патогенетичної терапії ускладнень гестаційного процесу з метою покращення перинатальних наслідків вагітності.

  1. Частота та характер ускладнень гестаційного процесу знаходяться у прямому зв’язку з етіологією інфертильності і методами ДРТ. При вагітності внаслідок ЕКЗ загроза невиношування протягом всього періоду гестації становить від 53,3 % до 61,0 %, тоді як при вагітності внаслідок лапароскопічних втручань та після медикаментозної індукції овуляції переважає загроза переривання вагітності у першому і другому триместрах. Багатоводдя, маловоддя, передчасний розрив плідних оболонок частіше ускладнюють гестаційний процес у жінок з вагітністю внаслідок ЕКЗ та лапароскопічної санації геніталій при переважанні трубно-перитонеального ґенезу безпліддя.

  2. При вагітності внаслідок ЕКЗ у 1,2 – 1,8 рази частіше, ніж при медикаментозній індукції овуляції або після лапароскопічної санації вагітність завершується передчасними пологами, при цьому рання неонатальна смертність новонароджених з екстремально низькою масою при народженні становить від 65,8 до 117,7 .

  3. До особливостей перебігу періоду новонародженості у вагітних з ДРТ в анамнезі належать висока частота патологічної гіпербілірубінемії (12,1 %), постгіпоксичних станів (37,9 %), гіпотрофії І – ІІ ступеня (42,4 %) у доношених новонароджених; у недоношених новонароджених – синдрому дихальних розладів (65,2 %), кон'югаційної жовтяниці (84,8 %), гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи.

  4. У жінок з вагітністю внаслідок ДРТ, при відсутності обґрунтованих прегравідарних та лікувальних заходів, у ІІ-ІІІ триместрах вагітності розвивається різного ступеня вираженості плацентарна дисфункція, порушення ендокринної функції плаценти, що характеризується зниженням рівнів П на 22,8 ± 3,5 % (Р<0,001), Е3 – на 22,1 ± 3,2 % (Р<0,001), ПЛ – на 19,3% –27,2 % (Р<0,001).

  5. У вагітних з безпліддям в анамнезі у 30,1 % випадків виявляються КТГ-ознаки внутрішньоутробного страждання плода, з яких найбільш характерними є порушення стабільності базального ритму, одночасне зниження амплітуди (3, 4 ± 0,5 уд/хв) та частоти осциляцій (4,1 ± 0,3 уд/хв) порівняно з контрольною групою (P<0,05), часті епізоди низької варіабельності, зменшення амплітуди миттєвих осциляцій, поява варіабельних децелерацій, ареактивний тип КТГ за даними нестресового тесту.

  6. Структура плаценти вагітних з лікованим безпліддям при відсутності адекватної етіоспецифічної терапії до вагітності характеризується органічними дистрофічно-дегенеративними змінами та станом апоптозу структур трофобласту. Розвиток плацентарної недостатності зі значним ураженням плацентарних структур, що характеризується загибеллю та дезорганізацією синцитіотрофобласту, частіше виникає у жінок внаслідок ЕКЗ та при переважаючому трубно-перитонеальному чиннику безпліддя.

  7. Запропонований диференційований підхід до прегравідарної підготовки і ведення вагітності дозволяє ефективно профілактувати порушення та проводити корекцію стану фетоплацентарного комплексу, що дає змогу зменшити частоту невиношування вагітності після застосування ДРТ з 33,7% до 10,0 %, частоту ускладнень гестаційного процесу у 2,1 –3,1 рази.

Публікації автора:

  1. Пирогова В.І., Козловський І.В., Резкі Бен Салах Марауі, Шурп’як С.О. Застосування м'яких лікарських форм (Гексикону та Ліваролу) у лікуванні патології геніталій // Репродуктивное здоровье женщины. – 2006. – №2. – С.132-134. Дисертантом особисто проведено збір матеріалу, аналіз результатів, підготовка до друку.

  2. Пирогова В.І., Резкі Бен Салах Марауі. Особливості перебігу вагітності та перинатальні наслідки після лікування безплідності // Медико-социальные проблемы семьи. – 2007. – Том 12, №1-2. – С.3-7. Дисертантом особисто проведено збір матеріалу, аналіз результатів, оформлення статті.

  1. Пирогова В.І., Резкі Бен Салах Марауі. Стан фетоплацентарного комплексу та перинатальні наслідки при вагітності внаслідок екстракорпорального запліднення // Здобутки клінічної та експериментальної медицини. – 2007. – №1. – С.81-85. Дисертантом особисто проведено збір матеріалу, аналіз результатів, оформлення статті.

  2. Pyrohova V.I., Rezky Ben Salakh Marauy. А course of pregnancy and perinatal outcomes after IVF in aging women // Abstract Books of the 2nd World Congress on Gender-Specific Medicine and Aging. – Rome, Italy, March 8-11, 2007. – P.80. Дисертантом особисто проведено збір матеріалу, аналіз результатів, оформлення статті.

  3. Марауі Резкі Бен Салах. Перебіг вагітності та перинатальні наслідки після лікування безплідності // Матеріали 68-ої студентської наукової конференції з міжнародною участю ЛНМУ ім. Данила Галицького. – Львів, 2007. – С.64.