Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Черненко Дмитро Васильович. Прогнозування природного розродження та його оптимізація у вагітних з оперованою маткою. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Черненко Д.В. Прогнозування природного розродження та його оптимізація у вагітних з оперованою маткою.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія.- Київська національна академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, Київ,2007.

Робота присвячена прогнозуванню природного розродження вагітних з оперованою маткою після кесаревого розтину в нижньому сегменті поперечнім розрізом.

Виичений стан оперованої матки у 183 жінки з рубцем на матці після кесаревого розтину в нижньому сегменті поперечним доступом. З врахуванням прогностичних критеріїв 31 вагітна з оперованою маткою розроджена через природні пологові шляхи.

Встановлено, що у 81% випадків дослідження тканин із зони попереднього розрізу матки при патоморфологічному і біофізичному дослідженні визначений добрий і задовільний стан відновлення міометрію і лише в 19% випадків гістологічно виявлялися грубі склеротичні зміни тканин, в яких при біофізичному дослідженні виявлено підвищений вміст кальцію та пониження діелектричного опору.

Встановлено, що стан васкулярізації зони попереднього розрізу матки є значущим прогностичним критерієм при відборі вагітних з оперованою маткою для можливих пологів природними шляхами. Запропонований коефіцієнт васкулярізації (КВ). КВ= X :Y ,де КВ – шуканий коефіцієнт васкуляризації; X – кількість судин у 1 см І за енергетичною допплерометрією;Y – кількість судин у 1 см І за кольоровою допплерометрією. При комплексному прогнозуванні природного розродження КВ, що не перевищувє 1,2 при рівномірному розташуванні локусів кровопостачання свідчить на користь спроможності оперованої матки.

Розроблено математичну модель прогнозування методу розродження у вагітних з оперованою маткою. Встановлено, що ефективність комплексного прогнозування природного розродження з врахуванням стану васкулярізації становить 94,1% при прогнозуванні розродження шляхом кесаревого розтину та з імовірністю 80,0% при прогнозуванні розродження через природні пологові шляхи.

У дисертації на основі науково – практичних досліджень вирішена актуальна задача акушерства: прогнозування природного розродження з метою зменшення кількості повторних кесаревих розтинів і покращення показників плину та результатів вагітності для матері і плода:

  1. При комплексному дослідженні жінок з оперованою маткою встановлено, що найбільш інформативним в оцінці функціонального стану оперованої матки при вагітності є поєднання ультразвукового дослідження зони попереднього розрізу матки з визначенням васкулярізації доплерівськими методами дослідження.

Поза вагітністю найбільш інформативним є поєднання ультразвукового дослідження і гістероскопії.

  1. Стан васкулярізації зони попереднього розрізу матки є значущим прогностичним критерієм при відборі вагітних з оперованою маткою для можливих пологів природними шляхами. Коефіцієнт васкулярізації, що не перевищувє 1,2 при рівномірному розташуванні локусів кровопостачання свідчить на користь спроможності оперованої матки.

  2. При патоморфологічному і біофізичному дослідженні тканин із зони попереднього розрізу матки у 81% випадків визначено добрий і задовільний стан відновлення міометрію і лише в 19% випадків гістологічно виявлялися грубі склеротичні зміни тканин, в яких при біофізичному дослідженні виявлено підвищений вміст кальцію та пониження діелектричного опору.

  3. В результаті вивчення стану оперованої матки на основі бінарної логистичної регресії побудована модель прогнозування методу розродження у вагітних з оперованою маткою.

  4. Встановлено, що ефективність комплексного модельованого прогнозування природного розродження з врахуванням стану васкулярізації становить 94,1% при прогнозуванні розродження шляхом кесаревого розтину та з імовірністю 80,0% при прогнозуванні розродження через природні пологові шляхи.

Публікації автора:

1. Воронін К.В., Потапов В.О., Колобова О.В., ПономаренкоІ.А., Резніченко В.В., Черненко Д.В. Прогноз природного розродження у вагітних з оперованою маткою // Медичні перспективи.-2003.-т.8.-№2.-С.-80-83.

2. Воронін К.В., Громова О.В., Пономаренко І.А., Черненко Д.В. Сонологічна характеристика рубцевої тканини після кесаревого розтину // Зб. наук. праць “Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики”. – Вип.9.–Київ- Луганськ.– 2003.– С.17-20.(Проводив підбір матеріалу, статистичну обробку та узагальнення результатів, підготовку статті до друку).

3.Воронін К.В., Пономаренко І.А., Резниченко В.В., Черненко Д.В. Морфофункциональная оценка рубца на матке после кесарева сечения //Зб. наук. праць “Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики”. – Вип.11.–Київ-Луганськ.– 2004.– С.32-37. .(Проводив підбір матеріалу, статистичну обробку та узагальнення результатів, підготовку статті до друку).

4. Воронин К.В., Козлов В.А., Черненко Д.В. Морфологические и биофизические особенности оперированой матки// Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України – Київ: Інтермед, 2004.– С.88- 91. .(Проводив підбір матеріалу, статистичну обробку та узагальнення результатів, підготовку статті до друку).

5. Воронін К.В., Черненко Д.В., Колобова О.В. Застосування препарату Лоразидим для профілактики «хвороби оперованої матки» після повторного кесарського розтину// Вісник наукових досліджень.- №4.-2005.- С.37-38. .(Проводив підбір матеріалу, статистичну обробку та узагальнення результатів, підготовку статті до друку).

6. Воронин К.В., Черненко Д.В., Котенко Е.П., Колобова О.В. Прогностическая модель естественного родоразрешения у беременных с оперированой маткой// Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України – Київ: Інтермед, 2006.– С.117-120. .(Проводив підбір матеріалу, статистичну обробку та узагальнення результатів, підготовку статті до друку).

7.Патент №19767 України МПК А 61 В 5/00. Спосіб прогнозування шляху розродження вагітної : Патент №19767 України МПК А 61 В 5/00/ Черненко Д.В.,Пономаренко І.А.,Воронін К.В. - № u 2006 09 264; Заявл. 22.08.2006; Опубл.15.12.2006; Бюл.№ 12. .(Проводив підбір матеріалу, статистичну обробку та узагальнення результатів, підготовку до друку).