Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Ломага Юрiй Юрiйович. Реабiлiтацiя та шляхи покращення репродуктивного здоров'я жiнок з внутрiшньоматковою загибелю плода в анамнезi в умовах природного йодного дефiциту. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2004.



Анотація до роботи:

Ломага Ю.Ю. Реабілітація та шляхи покращення репродуктивного здоров’я жінок з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного йодного дефіциту. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України. - Львів, 2004.

Наукова робота присвячена відновленню репродуктивного здоров’я жінок з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі та зниженню акушерських та перинатальних ускладнень в умовах природного йодного дефіциту шляхом вивчення у них йодного забезпечення функціонального стану щитоподібної залози і фетоплацентарного комплексу й розробки та впровадження комплексу реабілітційних й лікувально-профілактичних заходів. Уперше вивчені порівняльні аспекти репродуктивного здоров’я, формування та функціонування системи мати-плаценти-плід у вагітних з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного йодного дефіциту. Встановлений взаємозв’язок між клінічними, ендокринологічними показниками та дослідженнями значень йодурії у жінок із внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах йодної нестачі, а також основні фактори, що сприяють внутрішньоутробній загибелі плода в анамнезі і розвитку фетоплацентарної недостатності, акушерської та перинатальної патології в умовах природного йодного дефіциту. Науково обгрунтований, розроблений і впроваджений комплекс реабілітаційно-профілактичних та лікувальних заходів по відновленню репродуктивного здоров’я у жінок із внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в залежності від йодної забезпеченості з метою їх підготовки до наступних вагітностей. Використання запропонованої методики лікування та профілактики дозволить покращити стан репродуктивного здоров’я у жінок з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного йодного дефіциту, поліпшити результати виношування і розродження їх та знизити перинатальні втрати.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі – покращення репродуктивного здоров’я жінок з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах йоддефіциту шляхом виявлення діагностичних параметрів йодурії, розробки основних принципів проведення реабілітаційно-профілактичних та лікувальних заходів з метою зниження акушерської патології й перинатальної смертності.

1. Суттєвим чинником ризику антенатального пошкодження плода є йоддефіцитний стан матері в умовах природної нестачі йоду, який обумовлює порушення в гіпоталамо-гіпофізарній та фетоплацентарній системах, що сприяє розвитку хронічної гіпоксії у 36,8%, затримки внутрішньоутробного розвитку плода у 21,0% та зростанню перинатальної смертності до 11,9 о/оо.

2. В умовах природної нестачі йоду провідними факторами ризику, що впливають на частоту внутрішньоматкової загибелі плоду є спадкова схильність, тіреопатії (56,0%), запальні захворювання жіночих статевих органів (54,0%), порушення менструального циклу (59,0%) та екстрагенітальна патологія: анемія (81,0%), захворювання серцево-судинної (22,0%) та сечостатевої (14,0%) систем.

3. Відсутність адекватної реабілітації репродуктивного здоров’я у жінок з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі при йоддефіцитних станах призводить до збільшення кількості ускладнень, як при вагітності, так і в пологах (передчасних пологів до 42,0%, дистрес-синдрому до 21,7% і затримки внутрішньоутробного розвитку плода до 21,0%, а також хронічної фетоплацентарної недостатності до 47,8%).

4. Встановлено залежність перинатальної смертності від показників йодурії: чим нижча йодна забезпеченість організму вагітної, тим вищий показник перинатальної смертності новонароджених. При перинатальній смертності 11,9о/оо загальна медіана йодурії у жінок, що використовували базисну терапію становить 63,38 мкг/л, а у вагітних, які застосовували розроблену нами терапію показник медіани йодурії в 110,81 мкг/л відповідає показнику перинатальній смертності у 4,3о/оо.

5. Проведення розробленого комплексу реабілітаційно-профілак-тичних та лікувальних заходів у вагітних з внутрішньоматковою загибелю плода сприяло покращенню стану гіпофізарно-тиреоїдної системи та фетоплацентарного комплексу і наближення їх показників до вагітних, які не мали йодного дефіциту (ТТГ у І триместрі – 4,54 мМО/мл, при 5,30 мМО/мл у другому, Т3 відповідно – 1,69 нмоль/л і 1,91 нмоль/л, Т4 – 102,3 нмоль/л та 105,1 нмоль/л, FТ4 – 17,62 пмоль/л і 18,9 пмоль/л, естрадіол – 238,4 пмоль/л та 522,8 пмоль/л, прогестерон – 84,2 нмоль/л і 142,2 нмоль/л, ХГ – 148,3 МО/мл та 56,3 МО/мл).

6. Проведення реабілітаційно-профілактичних і лікувальних заходів у вагітних із внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі призвели до зниження частоти ускладнень перебігу вагітності (загрози переривання І половини до 28,0%, ІІ половини – до 9,0%, раннього токсикозу до 12,0%, пізнього гестозу до 21,0%), підвищили настання строкових пологів до 72,0%, зменшили показники фетоплацентарної недостатності до 15,5% та перинатальної смертності до 4,3о/оо, покращили протікання післяпологового періоду до 92,0%.

7. Запропонований комплекс реабілітаційно-медикаментозної корекції з використанням йод-активу, ензимотерапії, імуномодулятора та препаратів, що покращують обмінні процеси в материнському організмі є патогенетично виправданим, клінічно обгрунтованим і більш ефективним у порівнянні з традиційною терапією, щодо відновлення і покращення репродуктивної функції у жінок, які перенесли внутрішньоматкову загибель плода в анамнезі.

Публікації автора:

1. Ломага Ю.Ю. Відновлення репродуктивного здоров’я жінок із внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного йодного дефіциту // Здоровье женщины.- 2002.- №3.- С.37-38.

2. Маляр В.А., Маляр В.В., Ломага Ю.Ю. Деякі аспекти репродуктивного здоров’я у жінок в умовах природного йодного дефіциту // Вісник наукових досліджень.- 2002.- №2 (додаток).- С.236-237. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження жінок, здійснив статистичну обробку результатів дослідженння, підготував статтю до друку).

3. Ломага Ю.Ю. Деякі аспекти клініко-статистичних даних стану репродуктивного здоров’я жінок із внутріматковою загибелю плода та самовільними викиднями в анамнезі // Вісник наукових досліджень.- 2003.- №1.- С.194-195.

4. Ломага Ю.Ю. Генетико-анамнестичні дані обстеження подружніх пар з внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного дефіциту йоду // Здоровье женщины.- 2003.- №2 (14).- С.26-27.

5. Ломага Ю.Ю. Епідеміологія внутріматкової загибелі плода в анамнезі у жінок в умовах природного йодного дефіциту // Науковий вісник Ужгородського університету.- 2003.- вип.19, серія “Медицина”.- С.77-79.

6. Ломага Ю.Ю., Маляр В.В., Цмур О.В. Визначення стану перинатального ризику у жінок з внутріматковою загибелю плода та самовільними викиднями в анамнезі при невиношуваній вагітності в умовах природного дефіциту йоду // Вісник наукових досліджень.- 2003.- №3.- С.111-112. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження хворих, здійснив аналіз даних літератури, статистичну обробку даних, підготував статтю до друку).

7. Ломага Ю.Ю., Дербак М.А., Цмур О.В. Стан гіпофізарно-тиреоїдної системи материнського організму під час перебігу вагітності, пологів при пізньому гестозі у жінок з внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного йодного дефіциту // Здоровье женщины.- 2003.- №3 (15).- С.28-29. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження жінок, здійснив статистичну обробку результатів дослідженння, підготував матеріал до друку).

8. Маляр В.А., Ломага Ю.Ю. Реабілітація репродуктивного здоров’я жінок з внутріматковою загибелю плода в анамнезі з природнім дефіцитом йоду в умовах жіночої консультації // Збірник наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України.- Київ: Інтермед.- 2003.- С.184-186. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження жінок, підготував статтю до друку).

9. Ломага Ю.Ю. Репродуктивне здоров’я жінок із внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного дефіциту йоду та шляхи його покращення // Педіатрія, акушерство та гінекологія.- 2003.- №4.- С.91-95.

10. Ломага Ю.Ю. Стан щитоподібної залози і репродуктивної системи у жінок із внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного дефіциту йоду // Буковинський медичний вісник.- 2003.- №3.- С.52-54.

11. Ломага Ю.Ю. Йодне забезпечення організму вагітних із внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природної йодної нестачі // Науковий вісник Ужгородського університету.- 2003.- вип. 21, серія “Медицина”.- С.230-232.

12. Ломага Ю.Ю., Лані Я.П. Йодне забезпечення і функціональний стан щитоподібної залози у вагітних з внутріматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного дефіциту йоду // Здоровье женщины.- 2003.- №4 (16).- С.33-35. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження жінок, здійснив статистичну обробку результатів дослідженння, брав участь у формуванні висновків).

13. Ломага Ю.Ю., Дербак М.А., Герзанич С.О. Вивчення TORCH-інфікованості в подружніх пар з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного дефіциту йоду // Здоровье женщины.- 2004.- №1 (17).- С.115-117. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження жінок, здійснив статистичну обробку результатів дослідженння, підготував матеріал до друку).

14. Ломага Ю.Ю., Лані Я.П. Перинатальний ризик та йодне забезпечення жінок з внутрішньоматковою загибелю плода в анамнезі в умовах природного дефіциту йоду // Перинатологія та педіатрія.- 2004.- №1.- С.19-21. (Аспірант самостійно проводив клініко-лабораторне обстеження хворих, здійснив аналіз даних літератури, статистичну обробку даних, підготував статтю до друку).