Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Теорія політики, історія та методологія політичної науки


Остапець Юрій Олександрович. Регіональні особливості парламентських виборів в Україні в умовах трансформації політичної системи суспільства (на прикладі Закарпатської області). : Дис... канд. наук: 23.00.01 - 2004.



Анотація до роботи:

Остапець Ю. Регіональні особливості парламентських виборів в Україні в умовах трансформації політичної системи суспільства (на прикладі Закарпатської області). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути і процеси. Львівський національний університет ім. І.Я.Франка. Львів, 2004.

У дисертації проаналізовано вибори до Верховної Ради України 1994, 1998, 2002 рр. в Закарпатській області. Методологічною основою роботи є основні теоретичні підходи до аналізу виборчого процесу та електоральної поведінки, які сформувалися в сучасній політичній науці. Емпіричну основу дослідження становлять статистичні матеріали, результати виборів, матеріали перепису 2001 р. в Закарпатській області, архівні документи, які вводяться в науковий обіг уперше.

Значну увагу автор дослідження приділяє аналізу становлення партійної структури області, участі обласних осередків політичних партій, національно-культурних товариств у виборчому процесі. У дисертації досліджено вибори до місцевих органів влади та вибори в мажоритарних округах області, простежено вплив на результати волевиявлення громадян адміністративного ресурсу та PR технологій.

У роботі охарактеризовано електоральні традиції населення краю, основних суб’єктів виборчого процесу, чинники, які обумовлювали електоральний вибір. У дисертації зроблено висновок щодо регіональних особливостей електоральних процесів у Закарпатській області, які обумовлені її географічним розташуванням, соціально-демографічними характеристиками електорату, специфікою формування та слабкістю політичної еліти краю.