Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Горбуров Євген Григорович. Рух опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941-1944 рр.: дисертація канд. іст. наук: 07.00.01 / НАН України; Інститут історії України. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Горбуров Є.Г. Рух опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації 1941-1944 рр. – рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України.

Інститут історії України НАН України, Київ, 2003.

Дисертація є першим узагальнюючим дослідженням з проблеми руху Опору в Південному регіоні України в роки Великої Вітчизняної війни. Дисертант прослідкував етапи створення української і світової історіографії з даної проблематики.

До наукового обігу вперше вводиться великий масив німецьких і румунських періодичних документів, що протягом десятиліть не використовувались дослідниками.

Основну увагу приділено створенню і діяльності радянських партизан і підпільників націоналістичних формувань на окупованій території України, форм і методів боротьби з окупантами, що дало можливість включитись у боротьбу мільйонам людей, що опинились за лінією фронту.

Розкрито допомогу партизанських загонів і підпільних груп регулярним частинам Червоної армії.

Простежено результативність бойової, диверсійної роботи підпільних організацій і груп у тилу загарбників, що змушені були тримати в містах, промислових центрах, селищах значні війська для охорони своїх військових об’єктів, лінії зв’язку, залізничних вузлів аеродромів. Схарактеризовано форми агітаційно-пропагандистської роботи, яку проводили учасники руху опору на окупованій території півдня республіки, показано рівень її ефективності у боротьбі з окупантами.

Публікації автора:

Монографії:

1. Рух опору на Півдні України в роки Великої Вітчизняної війни. – К.: - Геліон, 2002. – 246 с.

2. Партизансько-повстанський рух на Півдні України в 1917 – 1944 рр. (У співавторстві) – Херсон.: Олді-Плюс, 2003. – 340 с.

Статті:

1. У полум’ї Другої Світової війни// Розділ у книзі: Миколаївщина: Літопис історичних подій. – Миколаїв, 2002. С. 380 – 415.

2. Румунські трофейні архіви, як джерело вивчення руху опору на окупованій території Півдня України в роки Великої Вітчизняної війни (у співавторстві) // Сторінки воєнної історії. Випуск 7 – К.: 2002. –С.

3. “Рух опору в період Великої Вітчизняної війни в українській історіографії” Наукові праці МДГУ ім. Петра Могили. -Випуск 4.- Історичні науки. – Т. 17. М – 2002 – С.109-119.

Конференції:

1. До питання історіографії проблеми “Рух опору німецько-румунським окупантам в роки Великої Вітчизняної війни на території Миколаївщини (історіографія питання). Матеріали IV Миколаївської краєзнавчої конференції. – Миколаїв, 2002. – С. 271-274.

2. Підпільний і партизанський рух на території Миколаївщини в роки Другої Світової війни//Бузький гард – 2002 - №2. – С.9-18.

3. Суспільно-політична та бойова діяльність націоналістичного підпілля Півдня України в роки німецької окупації. З ким і проти кого? //Література та культура Полісся. Наукові записки Ніжинського педагогічного університету. // Матеріали всеукраїнської наукової конференції. Ніжин – 2003. Випуск 21. - С.

4. Допомога партизанських загонів і підпільних груп Півдня України регулярним частинам Радянської армії в роки Великої Вітчизняної війни. //Наукові дослідження в контексті історичних проблем. V всеукраїнська науково-історична конференція. – Одеса, національний університет ім. І.І.Мечникова, МННЦ, 2003, С.