Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Лєбєдєва Інна Юріївна. Складові інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі на підприємствах зв'язку : Дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Одеська національна академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 189 арк. — Бібліогр.: арк. 179-189.



Анотація до роботи:

Лєбєдєва І.Ю. Складові інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі на підприємствах зв’язку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами. – Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова, Одеса, 2006.

Дисертація присвячена теоретичним, методичним та практичним питанням визначення складових інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі на підприємствах зв’язку України.

В роботі проведено теоретичне обґрунтування формування інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі на підприємствах зв’язку України. Надане поняття інформаційної системи планування чисельності персоналу. Запропонована схема етапів роботи служби управління персоналом щодо формування персоналу згідно з його метою та стратегією. Розглянуті основні інструменти визначення складових інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі на підприємствах зв’язку і методика визначення граничної доходності персоналу як ресурсу підприємства. Розроблені три алгоритми покриття потреби в персоналі на підприємствах зв’язку, кодифікатор професій та посад галузі електрозв’язку. Запропонована класифікація складу персоналу галузі зв’язку за видами діяльності. Удосконалена система алгоритмів розрахунку та прогнозування чисельності персоналу. За допомогою кореляційно-регресійного аналізу досліджено вплив процесу цифровізації мережі на змінювання чисельності телекомунікаційного персоналу.

Узагальнюючи результати теоретичної, методичної й практичної роботи щодо визначення складового інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі підприємства зв'язку автором зроблені наступні висновки.

  1. Розроблена й рекомендована для практичного застосування сукупність складових інформаційного забезпечення планування потреби в персоналі підприємства зв'язку в структурних, функціональних, причинно-наслідкових й організаційно-управлінських зв'язках її основних елементів.

  2. Застосування на підприємствах зв'язку розглянутих підходів до управління персоналом у поєднанні з інформаційним забезпеченням сприяє активізації використання творчої й інтелектуальної складової, а також збереженню й розвитку кадрового потенціалу. Запропоновано увести в систему планування і прогнозування потреби в персоналі підприємства зв'язку наступні функції: розробку кадрової політики, визначення потреби в персоналі, вибір і обґрунтування напрямків її покриття.

  3. Запропонована схема основних етапів роботи служби управління персоналом, спрямована на реалізацію принципів стратегічного управління персоналом підприємства зв'язку, що дозволить упорядкувати визначення складових системи інформаційного забезпечення.

  4. Розроблено й рекомендовано для практичного використання:

- алгоритм взаємозв'язку стратегічного управління підприємством зв'язку у взаємодії з інформаційним забезпеченням планування потреби в персоналі;

- загальна схема процесу прогнозування персоналу з урахуванням параметрів зовнішнього й внутрішнього середовища;

- схема механізму управління роботи з персоналом по розкриттю функцій кадрового планування в інформаційному забезпеченні планування потреби в персоналі підприємства зв'язку;

- схема планування потреби в персоналі у взаємозв'язку з внутрішніми й зовнішніми джерелами його залучення.

  1. Запропоновано економічний принцип визначення чисельності персоналу на основі використання граничних величин.

  2. Розроблено алгоритм маркетингової діяльності в управлінні персоналом. Представлено основні фактори дослідження зовнішнього й внутрішнього середовища для визначення рівня реалізації маркетингової діяльності в області персоналу. Зазначено основні напрями сегментування зовнішнього й внутрішнього ринків праці. Розроблено алгоритми для проведення роботи щодо установлення джерел і вибору шляхів покриття потреби в персоналі, що описують комплекс робіт з покриття потреби в персоналі. Спрощено систему алгоритмів для розрахунку й прогнозування чисельності персоналу в галузі зв'язку. Запропоновано склад і структура комп'ютерної системи нормативно-довідкової інформації, а також зміна деяких нормативних таблиць для подальшого їхнього використання в автоматизованій системі розрахунку й прогнозування чисельності персоналу в галузях зв'язку. Розроблено кодифікатори професій і посад галузі електрозв'язку. Запропоновано класифікацію складу персоналу галузей зв'язку за видами діяльності.

  3. На основі прогнозування чисельності телекомунікаційного персоналу з використанням кореляційно-регресійного аналізу показано вплив уведення цифрової техніки на зміну чисельності телекомунікаційного персоналу. Визначено основні тенденції можливих змін у структурі й чисельності телекомунікаційного персоналу.

  4. Обґрунтовано доцільність проведення макроекономічного аналізу на основі виділення параметрів, що чинять вплив на управління персоналом в залежності від рівня економічного розвитку країни.