Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


66. Білий Олексій Петрович. Синтез системи управління стратегічними взаємодіями великого металургійного комплексу: дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Донецький національний ун-т. - Донецьк, 2004.



Анотація до роботи:

Білий О.П. Синтез системи управління стратегічними взаємодіями великого металургійного комплексу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами. Донецький національний університет, Донецьк, 2004.

У дисертації запропоновано концепцію синтезу системи управління процесами стратегічних взаємодій великого металургійного комплексу, засновану на застосуванні системного підходу до управління ланцюгами постачання, що дозволяє підвищити стійкість та керованість великого металургійного підприємства на внутрішньому і зовнішньому ринках.

На основі розробленої концепції запропоновано комплексний підхід до побудови механізмів управління стратегічними взаємодіями великого металургійного комплексу. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей взаємодій великого металургійного комплексу, що дозволяє оптимізувати структуру виробництва і розподілу продукції ланцюга постачань і окремих її елементів за рахунок застосування ієрархії критеріїв від рівня підприємства до рівня галузі в цілому. Удосконалено структуру системи підтримки прийняття рішень з управління стратегічними взаємодіями великого металургійного комплексу, яка реалізує механізми управління стратегічними взаємодіями та дозволяє підвищити ефективність і стійкість функціонування підприємства за рахунок підвищення якості управлінських рішень.

Сучасний економічний стан більшості вітчизняних промислових підприємств обумовлює необхідність підвищення ефективності функціонування систем управління стратегічними взаємодіями.

У дисертаційній роботі запропоновано концепцію синтезу системи управління процесами стратегічних взаємодій великого металургійного комплексу, яку засновано на застосуванні системного підходу до управління ланцюгами постачання. Концепція дозволяє підвищити стійкість і керованість великого металургійного підприємства на внутрішньому і зовнішньому ринках за рахунок упровадження механізмів управління стратегічними взаємодіями із підприємствами-контрагентами.

Розроблено комплекс моделей, який вирішує задачу оптимізації структури виробництва і розподілу продукції ланцюга постачань і окремих підприємств, що входять до нього, враховуючи фірми, що становлять дилерську мережу. Ці моделі використовують ієрархію критеріїв, що відображає систему стимулів і цілей різних рівнів розгляду ланцюга постачання від рівня підприємства до рівня галузі в цілому.

Запропоновано систему підтримки прийняття рішень з управління стратегічними взаємодіями великого металургійного комплексу, що реалізує механізми управління стратегічними взаємодіями і дозволяє підвищити ефективність і стійкість функціонування підприємства за рахунок підвищення якості управлінських рішень.

Механізми управління стратегічними взаємодіями і структура системи підтримки прийняття рішень, які запропоновано в дисертації, дозволили синтезувати систему управління процесами стратегічних взаємодій великого металургійного комплексу, що дозволяє приймати ефективні економічні рішення при плануванні діяльності підприємства в рамках ланцюга постачання з урахуванням розвитку стратегічних переваг від спільної діяльності. Ця система управління дозволяє одержати зростання ефективності функціонування підприємства за рахунок зниження витрат, пов'язаних з експлуатацією мережі постачань і втрат від її неефективної роботи, а також підвищення доходів підприємства від кооперації з вітчизняними виробниками на зовнішніх ринках.

Основні результати дослідження використано при розробці економічної стратегії розвитку підприємства ВАТ „ММК „Азовсталь”. Підтверджений актом економічний ефект склав 1650 тис. грн.

Публікації автора:

монографії:

за матеріалами конференцій: