Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Мартіросян Артюш Сергійович. Удосконалення управління фінансовими ресурсами підприємств ринкової інфраструктури: Дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Донецька держ. академія управління. - Донецьк, 2002. - 214 арк. , табл. - Бібліогр.: арк. 184-196.



Анотація до роботи:

Мартіросян А.С. Удосконалення управління фінансовими ресурсами підприємств ринкової інфраструктури. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами. - Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, Луганськ, 2003.

Дисертація присвячена вирішенню актуального завдання з удосконалення управління фінансовими ресурсами підприємств ринкової інфраструктури. В результаті дослідженні виявлено підприємства ринкової інфраструктури, які діють на фінансовому ринку України. Визначена роль комерційних банків в ринковій інфраструктурі їх особиста роль в фінансовій діяльності. Сформульовані основні принципи банківської фінансової діяльності та запропоновано загальну схему класифікації видів банківського кредиту для цілей управління. Проаналізовано організаційно-правове забезпечення фінансового ринку. Зроблено аналіз розміщення банківських ресурсів за допомогою фінансового ринку. Запропоновано організаційну структур управління комерційного банку орієнтовану на надання різних видів банківської продукції на окремі групи споживачів з географічною присутністю. Запропоновано розв’язання комплексу задач оптимізації розподілу кредитних ресурсів комерційного банку. Розроблено інформаційне забезпечення процесу оперативного управління кредитними операціями комерційного банку. Запропонована методологія внутрішнього фінансового моніторингу та визначені основні його функції і об’єкти в комерційному банку.

У дисертації досліджено комплекс проблем пов`язаних з удосконаленням управління фінансовими ресурсами підприємств ринкової інфраструктури. Сутність основних висновків та пропозицій полягає у наступному.

1. В дисертаційній роботі визначено, що на сучасному етапі економічного розвитку особливого значення набувають підприємства ринкової інфраструктури, що виконують функції професіоналів фінансового ринку. На ринку цінних паперів України фінансові операції здійснюють різноманітні банківські і небанківські інвестиційні інститути.

2. В дослідженні також визначено, що в сучасних умовах, управління діяльністю банками в Україні наповнюється новим змістом, а значення його на фінансовому ринку зростає. У зв’язку з цим визначено види діяльності банків, що характеризують їх роль як професіоналів фінансового ринку.

3. У сучасних умовах діяльність таких підприємств ринкової інфраструктури як банки наповнюються новим змістом. У зв‘язку з цим, роль комерційних банків, як сучасних фінансово-кредитних установ ринкової інфраструктури збільшується.

4. Проаналізовано існуючі у світі основні моделі організації управління банківськими системами. Проаналізовано також дворівневу банківську систему України, яка має як переваги, так і недоліки.

5. Аналізуючи перелік принципів управління банківською діяльністю, зроблено висновок, що він залишився таким же, як і до перебудови, але зміст кожного з них з переходом до ринкових умов господарювання набув суттєвих змін. У зв’язку з цим, в дослідженні пропонується загальна схема класифікації видів банківського кредиту, що пропонується для цілей управління.

6. У роботі визначено, що основними елементами організаційно-правового забезпечення управління підприємствами ринкової інфраструктури є: правове забезпечення, інституційні учасники та інфраструктурні підрозділи. У зв’язку з цим обґрунтовано, що однією з центральних проблем удосконалення фінансової діяльності підприємств ринкової інфраструктури, якими є банки є удосконалення та розробка законодавчого забезпечення.

7. Зроблено висновок, що незалежно від того, чи здійснюється пряме або опосередковане фінансування банками національної економіки, вони є тими фінансовими установами, що реально організують, формують, впливають та функціонують на фінансовому ринку України, виконуючи роль головних прямих та резервних інститутів, перерозподіляючи фінансові ресурси з метою ефективного їх використання у цілях розвитку економіки та соціальної сфери України.

8. Враховуючи сучасні тенденції останніх років до ускладнення підприємств ринкової інфраструктури якими є банки, розширення переліку послуг, надання нових схем кредитування, появи нових відділів і відділень, створення холдінгів, в дослідженні запропоновано організаційну структуру управління фінансовими ресурсами комерційного банку, орієнтовану на надання різних видів банківської продукції та окремі групи споживачів з географічною присутністю.

9. Розроблені та запропоновані в дослідженні моделі є потужним засобом підвищення ефективності планування і інтенсифікації діяльності структур кредитування комерційних банків і можуть бути рекомендовані для практичного втілення.

10. Для прийняття обґрунтованих управлінських рішень в умовах ускладнення діяльності комерційних банків визначальним фактором підвищення ефективності системи управління є інформаційне забезпечення. У зв’язку з цим в дослідженні виділено чотири підсистеми загальної інформаційної системи кредитного відділу.

11. Проведене дослідження дозволяє зробити висновок, що на Україні на даний час не існує єдиного стандарту в побудові автоматизованих банківських систем. Це обумовило необхідність систематизувати загальні технічні вимоги до побудови таких систем.

12. Зростання ефективності управління кредитною діяльністю комерційного банку, підвищення ролі контрольної функції управління значною мірою забезпечується впровадженням в кредитний процес системи кредитного моніторингу. В дослідженні визначені основні принципи його побудови в комерційному банку.

Публікації автора:

Статті в наукових фахових виданнях

  1. Мартиросян А.С., Бугаев В.А., Кирнос А.И. Обеспечение пропорциональности в деятельности промышленного предприятия: Монография / Под ред. проф. В.Н. Гончарова, проф. В.В. Дорофиенко – Донецк: ДонГАУ, 2001. – 153с.

Особистий внесок здобувача: розроблені методи антикризового управління на підставі удосконалення пропорційностей підприємства.

2. Мартіросян А.С. Економічна сутність кредитних відносин //Менеджер. Вестник Донецкой государственной академии управления. – 2000. - №5(12). – C. 59-65.

3. Мартіросян А.С. Концепція функціонування комерційних банків в системі кредитного ринку України // Економіка: проблеми теорії та практики. Міжвузівський збірник наукових праць. Вип. 69. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2001. - С. 22-27.

4. Мартиросян А.С., Пампура О.И. Особенности организационной структуры маркетинговых служб на промышленном предприятии // Економіка. Менеджмент. Підприємництво. Зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету. Вип. 4. – Луганськ: СНУ, 2001. - С. 87-95.

Особистий внесок здобувача: показані переваги промислових підприємств, орієнтованих на маркетинг, які несуть відповідальність за результати господарювання.

5. Мартіросян А.С., Щетілова Т.В. Методичні підходи до прогнозування розвитку промисловості регіону // Економіка. Менеджмент. Підприємництво. Зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Вип. 8. – Луганськ: СНУ, 2002. - С. 91-95.

Особистий внесок здобувача: запропоновано загальні методичні підходи до прогнозування економічного розвитку промисловості регіону з урахуванням інноваційної спрямованості сучасного розвитку економіки.

6. Мартиросян А.С. Структура системы обеспечения пропорциональности при оздоровлении и развитии предприятия // Менеджер. Вестник Донецкой государственной академии управления. – 2002. - №3(15). – C. 64-67.

7. Мартиросян А.С., Басок А.В. Современное предприятие: переход от иерархии к процессам // Менеджер. Вестник Донецкой государственной академии управления.– 2002. -№5 (21). – C. 71-78.

Особистий внесок здобувача: розглянуто методику оновлення системи управління підприємствами.

Друковані праці наукових конференцій, та статті в інших виданнях

8. Мартіросян А.С., Сапельніков Л.В. Роль та аналіз значення прийняття управлінських рішень в організації // Социальный менеджмент и управление информационными процесами, серия “Государственное управление”: Сб. научн. тр. Донецкой государственной академии управления. – т.2, вып. 4. – Донецк: ДонГАУ, 2001. - С.228-234.

Особистий внесок здобувача: узагальнена проблематика прийняття рішень в організаційному управлінні в умовах структурованих, слабоструктурованих і неструктурованих проблем на різних стадіях підготовки і прийняття рішень на підприємстві.

9. Мартіросян А.С. Удосконалення управління кредитною діяльністю комерційних банків за допомогою моделей прогнозування попиту на кредитні ресурси // Матеріали науково-практичної конференції “Роль соціального розвитку в інтелектуалізації суспільства” // Социальный менеджмент и управление информационными процессами, серия “Государственное управление”: Сб. научн. тр. Донецкой государственной академии управления. – т.2. вып.5. – Донецк: ДонГАУ, 2001. - С.179-182.

10. Мартіросян А.С. Роль комерційних банків у механізмі кредитного ринку// Матеріали ІV міжнародної конференції «Наука і освіта 2001». Том 4. Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2001. – С. 12-13.

11. Мартіросян А.С. Оцінно-ситуаційний підхід у менеджменті: методологія, методика, досвід, перспективи // Матеріали другої Всеукраїнської науково-практичної конференції “Менеджмент – освіта у вищих навчальних закладах України: підготовка, використання, роль та значення в соціально-економічному розвитку регіонів” // Менеджер. Вестник Донецкой государственной академии управления. – 2002. - №5 (21). – C. 255-256.