Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


86. Голляк Юрій Борисович. Управління інвестиційною діяльністю залежних підприємств міжнародних холдингових компаній: дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Національний авіаційний ун-т. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Голляк Ю.Б. Управління інвестиційною діяльністю залежних підприємств міжнародних холдингових компаній. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – економіка організація і управління підприємствами. – Національний авіаційний університет, Київ, 2005

Дисертація присвячена вдосконаленню теоретичних та розробці нових наукових підходів до підвищення ефективності управління іноземними інвестиціями в реальному секторі української економіки в умовах глобальних перетворень на міжнародному інвестиційному ринку та реалізації ринкових реформ в економіці України.

Розроблений в роботі функціональний механізм паритетної фінансово-інвестиційної діяльності залежних компаній в системі міжнародного холдингу являє собою нову модель взаємовідносин суб’єктів і об’єктів інвестування у рамках реалізації інвестиційних ініціатив міжнародного холдингу.

Використання функціонального механізму тісно пов’язане з визначенням стратегічних напрямів розвитку української економіки, подоланням кризових ситуацій в стадіях розвитку українських підприємств, можливостями запровадження альтернативних управлінських рішень в процесах паритетної побудови та використання фінансово-інвестиційного потенціалу залежних компаній міжнародного холдингу, визначенням шляхів використання фінансово-інвестиційного потенціалу залежних компаній у процесах реінвестування в інші сектори та галузі української економіки.

В дисертаційній роботі на основі дослідження впливу глобальних міжнародно-економічних зрушень в інтернаціоналізації інвестиційних процесів та умов інтеграції України у світову економічну спільноту вирішено наукове завдання управління фінансово-інвестиційної діяльністю міжнародних холдингів та розвиток залежних компаній в Україні, що має істотне значення для підвищення ефективності іноземних інвестицій в українські підприємства, підвищення конкурентноздатності української економіки в умовах міжнародного конкурентного середовища та запровадження умов виходу українських підприємств на міжнародні ринки з конкурентноздатними товарами та послугами. Результати дослідження надали можливість зробити наступні висновки:

1. Використання основних принципів міжнародної інвестиційної діяльності як важливого інструменту перетворень української економіки відкриває нові можливості формування інвестиційних ресурсів, реалізації інвестиційних проектів та створення дієвого інвестиційного ринку в Україні за участю міжнародних холдингових компаній.

  1. Головним завданням використання інвестиційних можливостей міжнародних холдингових компаній є розвиток та оновлення виробничої бази пріоритетних для України галузей економіки та найбільш проблемних регіонів, які можуть вирішуватися через створення міжнародними холдингами залежних компаній в межах реалізації інвестиційних проектів.

  2. В процесі формування інвестиційної політики та інвестиційної стратегії міжнародних холдингових компаній в Україні, зважаючи на особливості розвитку національної економіки та перспективи залучення іноземних інвестицій, основними завданнями міжнародних холдингових компаній стають поліпшення кругообігу інвестиційних ресурсів, розвиток внутрішніх інвестиційних ініціатив з боку залежних компаній, забезпечення паритетності інвестиційних інтересів міжнародних холдингових компаній та України.

  3. Узагальнення виконаних 72-ма міжнародними холдинговими компаніями передінвестиційних досліджень фінансово – економічного стану провідних галузей української економіки та окремих підприємств дозволило виділити особливості методичного підходу до оцінки їх інвестиційної привабливості як об’єктів інвестиційних ініціатив з допомогою системи показників, динаміка яких визначає стратегічний вибір міжнародних холдингових компаній.

  4. Вибір інвестиційної стратегії та ефективність реалізації цілей інвестиційних проектів залежних компаній міжнародного холдингу в умовах змінного українського конкурентного середовища визначаються можливостями прогнозування інвестиційних ризиків, що враховують політичні, законодавчі, ресурсно-економічні та технологічні особливості інвестиційної діяльності в Україні та спрогнозовані в процесі передінвестиційних досліджень тенденції змін показників роботи окремих галузей та конкретних підприємств.

  5. Запровадження новітніх технологій у сфері інвестиційної діяльності українських залежних підприємств вимагає створення в цих підприємствах автономного фінансово-інвестиційного потенціалу у межах міжнародного холдингу та відповідного функціонального механізму управління інвестиційною діяльністю з власною цільовою системою, чітко визначеними робочими функціями та процесами реалізації інвестиційних проектів.

  6. Запропонований в дисертації функціональний механізм паритетної фінансово-інвестиційної діяльності залежних компаній в системі міжнародного холдингу використовується як інструмент системного підходу і забезпечує досягнення ефективних кінцевих результатів інвестиційної діяльності міжнародних холдингів та їх залежних компаній.

  7. Сформована в межах цільового механізму фінансово-інвестиційної діяльності залежних компаній міжнародних холдингів система критеріїв оптимізації дозволяє імітувати поетапне вирішення складних цілей та задач в процесі реалізації інвестиційного проекту з найбільшою вірогідністю завдяки використанню розробленої автором моделі цільової модифікації критеріїв за допомогою сучасних методів рівномірної оптимізації, послідовних поступок, мінімальних відхилень, справедливого компромісу та інших. Для реалізації цих методів в інвестиційних задачах рекомендується використовувати розроблені AIMR (Association for Investment Management and Research) програмні продукти. Зокрема, для побудови даної моделі найбільш придатною є програма „GSD RYTM FIN”.

9. Розроблені в дисертації механізми, моделі і методи управління інвестиційною діяльністю забезпечують формування ефекту інвестиційної синергії, що надає додаткових системних переваг інвестиційному розвитку залежних компаній міжнародного холдингу і реалізує перфектну ідею їх конкурентноспроможності.

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях

1. Голляк Ю.Б. Вплив світових глобалізаційних процесів на інвестиційну діяльність міжнародних холдингових компаній // Економіст. – № 10. – 2004. – С. 54-55.

2. Голляк Ю.Б. Шляхи розвитку інвестиційної діяльності міжнародних холдингових компаній в Україні // Актуальні проблеми економіки. – № 11. – 2004. – С. 18-22.

3. Голляк Ю.Б. Формування ефективної системи управління інвестиційною діяльністю міжнародних холдингових компаній в Україні // Актуальні проблеми економіки. – № 12. – 2004. – С. 41-44.

4. Голляк Ю.Б. Внутрішні інвестиції міжнародних холдингових компаній у розвиток ефективності фінансової логістики // Вісник Національного університету “Львівська політехніка” „Логістика”. – № 526. – 2005. – С. 524-526.

Статті і тези у нефахових виданнях

5. Голляк Ю.Б. Розвиток потенціалу фінансової логістики у міжнародних холдингових компаніях в Україні // Тези доповіді міжнародної науково-практичної конференції “Маркетинг та логістика в системі менеджменту”. – Львів: Національний університет “Львівська політехніка”, 2004. – С.73-74.

6. Голляк Ю.Б. Міжнародна інвестиційна діяльність транснаціональних компаній // Тези доповіді науково-практичної конференції “Розвиток корпоративного управління в глобальному середовищі”. – Тернопіль: Тернопільська академія народного господарства, 2004. – С. 238-239.

7. Голляк Ю.Б. Украина должна войти в мировое сообщество равноправным партнером // “ТОП-ИНФОРМ”, май-июнь 2003. – С. 66-68.