Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Бурмака Микола Миколайович. Управління матеріальними ресурсами в організаціях дорожнього господарства : Дис... канд. наук: 08.06.01 - 2003.



Анотація до роботи:

Бурмака М.М. Управління матеріальними ресурсами в організаціях дорожнього господарства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємствами. – Українська державна академія залізничного транспорту, Харків, 2002.

Дисертацію присвячено теоретичному узагальненню і практичному вирішенню актуального науково-практичного завдання управління матеріальними ресурсами в організаціях дорожнього господарства. Визначено об’єкт управління матеріальними ресурсами – процес забезпечення та споживання матеріальних ресурсів. Розроблено систему управління матеріальними ресурсами. Удосконалено методичний підхід до визначення постачальників і метод розміщення замовлень на поставку. Обґрунтовано розмір аварійного запасу матеріальних ресурсів. Дістали подальшого розвитку методичні основи оцінки функціонування системи управління матеріальними ресурсами, що базуються на визначенні її надійності, ризиків і стійкості.

У дисертації розроблено теоретичні основи і методичні рекомендації з удосконалення управління матеріальними ресурсами в організаціях дорожнього господарства. Основні висновки, отримані в результаті досліджень, полягають у тому, що:

1. Запропоновано об’єкт управління матеріальними ресурсами – процес забезпечення та споживання матеріальних ресурсів, який представлено у вигляді ієрархічної моделі з урахуванням особливостей дорожнього господарства. Визначення об’єкта управління дозволило сформувати організаційну основу побудови суб’єкта управління.

2. Розроблено систему управління матеріальними ресурсами в організаціях дорожнього господарства у вигляді проблемно-орієнтованого контуру, основними елементами якого є динамічно взаємодіючі блоки: структурно-функціональний, інформаційно-поведінковий і саморозвитку. Система має цільовий циклічний характер, дозволяє вчасно враховувати зміни в зовнішньому і внутрішньому середовищі та адекватно реагувати на них.

3. Удосконалено методичний підхід до визначення постачальників матеріальних ресурсів шляхом використання запропонованої імітаційної моделі та уточнення критерію їх вибору – мінімум сукупних витрат на створення та зберігання виробничого запасу. Це дозволяє організаціям скоротити втрати прибутку внаслідок зменшення величини упущеної вигоди, пов’язаної з раціональним установленням господарських зв’язків з постачальниками.

4. Удосконалено метод розміщення замовлень на поставку матеріальних ресурсів в організаціях дорожнього господарства, який, на відміну від існуючих, базується на поповненні виробничого запасу в кожному інтервалі часу до змінного рівня. Це дає можливість мінімізувати сукупних витрат на створення та зберігання виробничого запасу, максимально адаптувати розміщення замовлень на поставку матеріальних ресурсів до зміни їхнього споживання у виробничому процесі, усувати збої при постачанні.

5. Розроблено методичний підхід до визначення аварійного запасу матеріальних ресурсів, який базується на розрахунку можливого обсягу руйнувань автомобільних доріг і штучних споруд унаслідок перевищення розрахункового водотоку, що дозволяє обґрунтувати розмір аварійного запасу для організацій дорожнього господарства.

6. Запропоновано методичні основи оцінки функціонування системи управління матеріальними ресурсами, що базуються на визначенні: надійності системи шляхом розрахунку рівня надійності управляючої підсистеми та підсистеми, якою управляють; ризиків - на основі виявлення та розрахунку у відносних і абсолютних величинах зовнішніх і внутрішніх ризиків управляючої підсистеми та підсистеми, якою управляють; стійкості - за допомогою встановлення межі стійкості на площині її можливих станів. Це дає можливість виявити недостатньо надійні елементи системи управління, розробити та оцінити заходи щодо підвищення їх надійності, визначити максимально можливі збитки і запас стійкості функціонування системи.

Публікації автора:

  1. Бурмака Н.Н. Формирование логистической системы для организаций дорожного хозяйства // Экономика транспортного комплекса. Вып. 2. - Харьков: ХГАДТУ, 1999. - С. 126-131.

  2. Бурмака Н.Н., Шинкаренко В.Г. Определение аварийного запаса материалов для организаций дорожного хозяйства // Бизнес-Информ. - 1999. - № 19-20. - С. 45-48.

  3. Бурмака Н.Н. Оценка надёжности логистической системы // Экономика транспортного комплекса. Вып. 3. - Харьков: ХГАДТУ, 2000. - С. 146-151.

  4. Шинкаренко В.Г., Бурмака Н.Н. Материальные ресурсы как объект управления // Экономика транспортного комплекса. Вып. 4. - Харьков: ХГАДТУ, 2001. - С. 142-146.

  5. Бурмака Н.Н., Шинкаренко В.Г. Положение по обоснованию аварийного запаса материалов для организаций дорожного хозяйства: Препр. / ХНАДУ. - Харьков: 1999. - 32с.

  6. Шинкаренко В.Г., Бурмака Н.Н. Планирование снабжения в организациях дорожного хозяйства: Препр. / ХНАДУ. - Харьков: 2002. - 32с.

  7. Шинкаренко В.Г., Бурмака Н.Н. Положение по оценке функционирования системы управления материальными ресурсами: Препр. / ХНАДУ. - Харьков: 2002. - 32с.

  8. Шинкаренко В.Г., Бурмака Н.Н. Система управления материальными ресурсами в организациях дорожного хозяйства // Бизнес-Информ. - 2002. - № 5-6. - С. 44-47.

  9. Бурмака Н.Н. Управление материальными ресурсами в организациях дорожного хозяйства // Матеріали Міжнародної наукової конференції “Проблеми теорії і практики становлення ринкової системи. - Харків: ХДАДТУ, 1999. - С. 291-293.

  10. Бурмака Н.Н. Маркетинг и логистические системы в организациях дорожного хозяйства // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції “Маркетинг: теорія і практика. - Луганськ-Ялта: СУДУ, 2000. - С. 49-50.

  11. Бурмака Н.Н. Процесс управления материальным потоком // Матеріали IV науково-практичної конференції молодих економістів “Сучасні проблеми розвитку виробництва. - Харків: Модель Всесвіту, 2000. - С. 21-23.

  12. Бурмака М.М. Оцінка ризиків системи управління матеріальними ресурсами // Матеріали I Всеукраїнської конференції студентів і аспірантів “Сучасні технології ведення бізнесу в Україні. - К.: Економіка і право, 2002. - С. 22-23.