Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Лівошко Тетяна Володимирівна. Вплив економічної інформації на планування господарської діяльності підприємства : Дис... канд. наук: 08.06.01 - 2007.



Анотація до роботи:

Лівошко Т.В. Вплив економічної інформації на планування господарської діяльності підприємства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами. - Приазовський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, Маріуполь, 2006.

Розроблено модель фінансового плану через механізм створення додаткової оперативної інформації з урахуванням впливу на економічну інформацію податкового обліку в процесі господарської діяльності підприємства. Адаптовано інформаційні системи для перетворення оперативної інформації на показники фінансового стану підприємства.

Визначено вплив галузевих особливостей формування собівартості продукції на економічну інформацію підприємства.

Запропоновано модель визначення показника рентабельності сукупного капіталу через механізм ув’язки показників аналізу двох основних форм звітності: балансу та звіту про фінансові результати.

Обґрунтовано шляхи подолання кризового стану підприємства через фінансове планування з урахуванням усіх видів діяльності, що допоможе впровадити механізм стабілізації фінансових показників на майбутнє та отримати додатковий прибуток. Практичне значення запропонованого методу дає можливість самостійно планувати основні показники діяльності, спрощує систему організації планування на підприємстві та знижує кризовість фінансового стану.

У дисертаційній роботі на основі проведеного дослідження здійснено теоретичне узагальнення та практичне вирішення важливого науково-практичного завдання щодо вдосконалення планування господарської діяльності промислових підприємств на основі удосконалення функціонування інформаційних систем економічної інформації. Основні результати полягають у такому.

  1. На промислових підприємствах України традиційний внутрішній механізм управління, зазвичай, зосереджується в місцях виникнення різноманітної інформації і до сьогодні не міг всебічно використовуватися для прийняття управлінських рішень. Для узагальнення методів збору економічної інформації в місцях виникнення доцільно визначити важливість джерела виникнення інформації на кожному з етапів управлінського процесу.

  2. Інформація виступає основою в процесі розробки та прийнятті управлінських рішень, за її допомогою здійснюються всі стадії управління і реалізується зв’язок між суб’єктом і об’єктом. Для ефективного функціонування системи збору та аналізу економічної інформації необхідно проводити перевірку даних, які надходять з інформаційних систем, через механізм проведення інформаційного аудиту.

  3. Проведено узагальнення теоретичних та організаційних аспектів щодо місця формування та використання економічної інформації в місцях виникнення витрат. Аргументовано, що, здійснюючи своєчасно аналіз оперативної інформації, можна вплинути на зміну фінансових показників при виконанні виробничого плану. Дослідження системи інформаційних потоків економічної інформації на виробництві дозволило розробити ефективну систему управління виробничим циклом промислового підприємства.

  4. Аналіз вітчизняної бази законодавства з фінансового та податкового обліку показав, що значний вплив на систему показників економічної інформації має податкове законодавство. Тому було запропоновано шляхи узгодження показників податкової звітності з фінансовою звітністю підприємства.

  5. Проведене дослідження довело взаємозв’язок оперативної інформації зі звітами структурних підрозділів, які використовуються в процесі аналізу результатів діяльності на різних ділянках організації виробничого процесу. Це дозволило підвищити якісну оцінку інформації для удосконалення системи управління підприємства.

  6. При проведенні аналізу необхідна оцінка інформаційного забезпечення, яка можлива тільки за наявності еталона економічної інформації для якісного виконання роботи зі швидкої та правильній організації проведення аналізу, що дозволить удосконалити систематизацію методів здійснення фінансового аналізу показників рентабельності діяльності. В умовах функціонування підприємств назріла нагальна потреба при проведенні аналізу ввести узагальнений показник рентабельності сукупного капіталу. Це допоможе удосконалити методику проведення експрес-аналізу фінансового стану згідно з даними головних форм фінансової звітності „Баланс” та „Звіт про фінансові результати” для прийняття управлінського рішення .

  7. Запропоноване поняття „оперативна інформація” дозволяє розширити обсяг економічної інформації для оперативного аналізу на кожній стадії управління виробництвом. Удосконалення методологічного підходу щодо використання оперативної інформації в системі управління виробничим циклом підприємства дозволить підвищити рівень управлінських рішень у прогнозному плануванні.

  8. На підприємствах машинобудування все більшого значення набуває фінансове планування, яке здійснюється для досягнення економічного та соціального розвитку суб’єкта господарювання. У роботі запропоновано модель прогнозного фінансового плану підприємства з використанням усіх видів оперативної та фінансової інформації про доходи та витрати за видами діяльності та обсягом сплачених податків і наданих фінансових інвестицій. Це допоможе подолати кризовий стан і стабілізувати фінансові показники беззбиткового рівня, рентабельності діяльності.

  9. На розвиток економічної інформації впливає організація планування господарської діяльності, основне призначення якої полягає у створенні загальних інформаційних, організаційних, нормативно-правових та фінансово-матеріальних умов для ефективного функціонування підприємства. Для здійснення управління господарською діяльністю використовуються аналітичні дані, які менеджери застосовують для запобігання банкрутству підприємств машинобудування. Одержані результати дослідження можуть бути використані в управлінні вітчизняними підприємствами. Практичне значення запропонованого методу фінансового планування полягає в тому, що для фінансових менеджерів спроститься механізм збору та аналізу економічної інформації, що в свою чергу скоротить час для прийняття необхідних управлінських рішень.

Публікації автора:

Наукові статті у фахових виданнях

  1. Лівошко Т.В. Управління фінансовими ресурсами та вплив інформаційних систем на розвиток підприємства // Вісник Технологічного університету Поділля. – Хмельницький. – 2003. – №5. – С. 275-278.

  2. Лівошко Т.В. Вплив показників фінансової звітності на подальший розвиток підприємства // Держава та регіони. – Запоріжжя. – 2004. – №4, – С. 160-162.

  3. Лівошко Т.В. Вплив податкового обліку на фінансовий стан підприємства // Держава та регіони. – Запоріжжя. – 2005. – №4. – С.166-169.

  4. Ткаченко А.М., Лівошко Т.В. Фінансовий план - шлях до розвитку підприємств// Держава та регіони. – Запоріжжя. – 2005. – №5. – С.237-240.

Особистий внесок здобувача: обґрунтування необхідності розширення бази накопичення фінансової інформації на підприємстві з метою використання її для прогнозного планування діяльності.

Матеріали науково-практичних конференцій

  1. Лівошко Т.В. Особливості аудиту корпоративних прав // Аудит корпоративних прав в Україні: Матеріали Міжрегіональної науково-практичної конференції (20-21 листопада 2002р.). – Харків, 2002. – С.69-71.

  2. Лівошко Т.В. Аудиторська перевірка стану обліку і звітності // Документальне оформлення аудиторської діяльності: Матеріали Другої міжрегіональної науково-практичної конференції (20-21 вересня 2002р.). – Дніпропетровськ, 2002. – С.116 - 119.

  3. Лівошко Т.В. Взаємозв`язок аудитора з керівництвом підприємства // Застосування міжнародних стандартів аудиту у національній практиці: Матеріали Другої міжрегіональної науково-практичної конференції (15-16 травня 2003р.). – Запоріжжя: ЗДІА, 2003. – С. 14 -17.

  4. Лівошко Т.В. Проблеми становлення професії „бухгалтер” в умовах ринкових економічних відносин на Україні // 10 років національному центру обліку і аудиту України: Матеріали науково-практичної конференції. – К., 2003. – С. 81- 86.

  5. Лівошко Т.В. Операційний аудит фінансових результатів діяльності підприємства// Операційний аудит об`єктів оподаткування: Матеріали Третьої міжрегіональної науково-практичної конференції (28-29 травня 2004р.). – Запоріжжя: ЗДІА, 2004. – С. 121-125.

  6. Лівошко Т.В. Фінансовий аналіз в аудиторській практиці// Аудит та реформування бухгалтерського обліку в Україні: Матеріали Четвертої міжрегіональної науково - практичної конференції (20-21 травня 2005р.). – Запоріжжя: ЗДІА, 2005. – С. 232 - 239.

  7. Лівошко Т.В. Фінансовий аналіз інвестиційної діяльності підприємства // Инвестиционная поддержка инновационной деятельности предприятий: Матеріали Всеукраїнської міжвузівської науково-практичної конференції (3 грудня 2005р.). – Сімферополь: „НАПКС”, 2005. – С. 85 - 89.

  8. Лівошко Т.В. Внутріфірмовий стандарт „Перевірка прогнозної фінансової інформації”// Внутріфірмові стандарти як гарантія якості надання аудиторських послуг (19-20 травня 2006р.). Матеріали П’ятої міжрегіональної науково- практичної конференції. – Запоріжжя: ЗДІА, 2006. – С. 152 - 162.