Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право


Золотарьов Анатолій Іванович. "Звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання та його відбування за злочини у сфері господарської діяльності" : Дис... канд. наук: 12.00.08 - 2008.



Анотація до роботи:

Золотарьов А.І. Звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання та його відбування за злочини у сфері господарської діяльності. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2007.

У дисертації проведено комплексне наукове дослідження проблем звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання та його відбування за злочини у сфері господарської діяльності. Визначено цілі кримінальної відповідальності та покарання за такі злочини, оцінено можливості їх досягнення шляхом застосування зазначених заходів кримінально-правового впливу. Проведено історико-правове та порівняльно-правове дослідження норм про звільнення від кримінальної відповідальності та від покарання за злочини економічного характеру. Виявлено специфіку здійснення звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із дійовим каяттям, примиренням винного з потерпілим, зміною обстановки, передачею на поруки щодо осіб, які вчинили злочин, передбачений розділом VII КК України. Проаналізовано зміст спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності, передбачених ч. 4 ст. 212, ч. 4 ст. 212-1 КК, сформульовано рекомендації щодо їх тлумачення й застосування, а також подальшого вдосконалення. Розглянуто кримінально-правові аспекти заходів з детінізації економіки („податкової амністії”). Здійснено аналіз проблем звільнення від покарання та його відбування осіб, засуджених за злочини у сфері господарської діяльності.

Публікації автора:

1. Золотарьов А.І. Звільнення від кримінальної відповідальності й від покарання за злочини у сфері господарської діяльності: порівняльно-правовий аспект // Вісник Нац. ун-ту внутр. справ. – 2004. - № 28. – С. 40-47.

2. Золотарьов А.І. Деякі кримінально-правові аспекти „податкової амністії” // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 26. – К.: Інститут держави і права імені В.М. Корецького, 2004. –С. 483-488.

3. Гуторова Н., Золотарьов А. Деякі особливості застосування загальних видів звільнення від кримінальної відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності // Підприємництво, господарство і право. – 2004. - № 12. –С. 162-165.

4. Золотарьов А.І. Кримінально-правове заохочення у боротьбі зі злочинністю в сфері господарської діяльності // Право і безпека. -2005. – Т.4, № 2. – С. 75-79.

5. Золотарьов А.І. Вдосконалення кримінального законодавства щодо протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом: заохочувальні норми // Економічна безпека держави: стан, проблеми, напрямки зміцнення: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, Національний університет внутрішніх справ, 22 жовтня 2004 р). – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2004.– С. 122-124.

6. Золотарьов А.І. Окремі питання реалізації кримінальної відповідальності службових осіб за злочини у сфері господарської діяльності//Проблеми запобігання службовим злочинам у сфері господарської діяльності: Матеріали науково-практичного семінару (м. Харків, Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, Інститут вивчення проблем злочинності АПрН України 9 листопада 2004 р.). –Київ-Харків: Юрінком Інтер, 2005. –С. 45-48.

7. Гуторова Н.О., Золотарьов А.І. Особливості звільнення від покарання на підставі ч. 4 ст. 74 Кримінального кодексу України за злочини у сфері господарської діяльності // Актуальні проблеми удосконалення кримінального законодавства України: Тези доповідей міжвузівської науково-практичної конференції (Київ. 25 травня 2007) р. – С. 28-30.